Home / DESPRE MINE

DESPRE MINE

Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

Biroul permanent: Chestor 21.12.2016

Comisii permanente: Comisia de validare – Membru, de la data de 21.12.2016

Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. – Membru, de la data de 16.1.2017

Istoric activitate parlamentară:

  • Camera De la Până la
  • Senat 19 Dec 2012 19 Dec 2016
  • Senat 21 Dec 2016

Istoric Comisii permanente:

  • Comisia pentru egalitatea de şanse – Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
  • Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări – Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 1.2.2017

BIOGRAFIE

Experienţă profesională
Activitate
1994-2004  Camera Deputaţilor -Consilier parlamentar
2005 Consilier Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Botoşani
2005-2008 Consilier Serviciul Public Comunitar de Evidenţă a Persoanelor, jud . Botoşani
2009 -2010 Director Institutul Naţional de Statistică Direcţia Judeţeană Botoşani
2010-2012 Consilier S.P.C.E.P. Botoşani
2012 Iunie Vicepreşedinte Consiliul Judeţean Botoşani
Educaţie şi formare
Studii
2001 – Licenţă Academia de Politie Alexandru Ioan Cuza, București
2006 – Masterat ,, Drepturile Omului şi Justiţie Constituţională,, – Universitatea Mihail Kogălniceanu – Iaşi , Facultatea de Drept
2006 – Studii Post-Universitare, Managementul Administraţiei Publice Locale, Academia de Studii Economice – Bucureşti
2009- INS , Certificat de Absolvire a Programului de Perfecţionare pentru Directori din Unităţile Teritoriale de Statistică
Experienţă politică
Activitate
1997-2009 Preşedinte Organizaţia de Tineret PSD Botoşani
1997-2015 Vicepreşedinte  PSD, Botoșani
2001-2012 Membru Consiliul Naţional PSD
2010 – prezent,  Preşedinte Organizaţia Judeţeană de Femei PSD Botoşani
Activitate în teritoriu
Audienţe
Vineri – Sambătă 10:00-12:00
Contact în teritoriu
Prefectura Botoşani -Piaţa Revoluţiei Nr. 1-3 , Persoana de contact : Alexandra Huțu, tel. 0737.010.339
Alte informaţii
Limbi Străine : Engleză
2000-2004 Consilier Judeţean
2004-2008 Consilier Judeţean
Coordonate de contact
Blog: doinafederovici.wordpress.com
Adresă de e-mail: psdsenat2016@gmail.com
Contact Senat: Calea 13 Septembrie, Nr. 1-3, Sector 5, Bucureşti
Telefon: 021-312.03.78
Fax: 021-312.37.36
Site Grup PSD: www.psdsenat.ro